
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 24 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 3 mm |
Stock: 256
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30902
Ext.Price$0.30902
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30902 | $0.30902 |
| 10 | $0.27385 | $2.73850 |
| 50 | $0.24269 | $12.13450 |
| 100 | $0.20936 | $20.93600 |
| 500 | $0.18061 | $90.30500 |
| 1000 | $0.17226 | $172.26000 |
| 3000 | $0.16430 | $492.90000 |
| 5000 | $0.15670 | $783.50000 |
